Autor:

Kamil Zygarowicz

Utworzono:

19.09.2015

W dzisiejszym meczu LZS Kościelnik udowodnił swoją dominację nad Apisem Jędrzychowice wygrywają 4:1 na boisku rywala,
Mecz w słonecznej pogodzie rozpoczął się bardzo dobrze dla Kościelnika. Po prostopadłym podaniu Bartosza Twardowskiego do Bartosza Goli, ten drugi umieścił ją w siatce. Również on wykończył akcję w 25 minucie (asysta Tomasza Cieślaka).
Przez cały ten czas to jednak gospodarze prowadzili grę i wyraźnie wygrywali w środku. Kościelnikowi dopisywało szczęście, którego jednak zabrakło przy akcji z 30 minuty. Gospodarze wciąż szturmowali, a sytuacje ratował słupek, bramkarz czy obrońca wybijający piłkę z linii. Tę szaloną połowę na najwyższych obrotach zakończył Dawid Rusinek swoim strzałem, śrubując wynik na 3:1.
Po przerwie mecz się znacząco uspokoił a stu procentowe prowadzenie osiągnął Kościelnik - szczególnie po strzale na 4:1 Dawida Rusinka. Tak samo jak juniorom z Kościelnika nie udało się wykorzystać rzutu karnego, tak samo gospodarze nie byli w stanie zagrozić poważnie bramce. Druga połowa była zagrana koncertowo: zarówno z przodu jak i z tyłu.
Z taką formą można śmiało myśleć o korzystnym meczu w nadchodzącym meczu z Victorią Ruszów.