Autor:

Dominik C

Utworzono:

29.03.2016
FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - PIAST ŻMIGRÓD0:0 Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo wyrównanym spotkaniu bezbramkowo zremisowali z Piastem Żmigród. Obie drużyny miały dogodne sytuację, lecz nie potrafili tego udokumentować bramką. Następny mecz ligowy nasza drużyna zagra w niedzielę 3 kwietnia w Lubinie, z tamtejszą rezerwą Zagłębia. Początek meczu o godzinie 11:00. Spotkanie od początku było toczone w szybkim tempie, W 12 minucie z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował w stronę niepilnowanych Łukasza Kucyniaka oraz Marcina Musiała, ten drugi nie opanował piłki i defensorzy Piasta wybili ją. Chwilę później Musiał sfaulował przed własnym polem karnym rywala, OskarMajbroda podszedł do piłki i dośrodkował ją w pole karne, jednak Paweł Kubiak z 5 metrów uderzył nad bramką. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na prawym skrzydle, Marcin Musiał uderzył z 10 metrów nad bramką. Pięć minut później Kubiak wrzucił piłkę w pole karne do Yuriya Furty, który głową uprzedził Marcina Mazura i skierował piłkę w stronę bramki, ale na linii bramkowej Dawid Pożarycki wybił piłkę w głąb pola. W odpowiedzi Kucyniak zagrał przed pole karne do Macieja Salaka, ten odegrał na lewo do Marcina Musiała, który wpadł w pole karne i z ostrego kąta na 15 metrze uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Piotr Bilakiewicz. Pięć minut później Grzegorz Dorobek sprzed własnego pola karnego zagra za obronę Piasta do Michała Wróbla, który w ostatniej fazie oddaje strzał, ale zablokowuje do Patryk Gołębiewski. W kolejnej akcji po wrzuceniu piłki z rzutu z autu Piotra Stawowego do Dorobka, ten odgrywa w pole karne do Wróbla, ale ten z "półobrotu" z 15 metrów uderza tuż obok bramki. Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy do przewaga gości, jednak bez groźnej akcji pod bramką. W 63 minucie z daleka huknął Yuriy Furta, ale świetnąinterwencją popisał się Marcin Mazur. Gacki golkiper był pewnym ogniwem swojej drużyny, z drugiej strony ambitnie walczył Marcin Musiał, lecz sam dużo ugrać nie mógł. W 73 minucie strzał Krystiana Jajko z 25 metrów został zablokowany przez defensorów Foto-Higieny. Kilkanaście minut później z lewego skrzydła Jakub Polanowski zagrał na 20 metr do Wróbla, ale ten uderzył nad bramką. Minutę później Szymon Sołtyński sfaulował Piotra Stawowego, do rywala doskoczył Dorobek i doszło do przepychanek, które skończyły się na żółtym kartoniku dla ubu zawodników. Podział punktów nie zadowolił żadnej że stron, ale musieli go przyjąć z pokorą. FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs, 4. Dawid Pożarycki, 18. Jakub Kalinowski, 16. Piotr Stawowy - 14. Grzegorz Dorobek , 5. Norbert Pierzga - 6. Łukasz Kucyniak (64' 13. Jakub Polanowski), 9. Maciej Salak (76' 10. Rafał Kohut), 2. Marcin Musiał (79' 7. Mieczysław Przytuła) - 20. Michał Wróbel (90' 15. Dominik Wejerowski) PIAST ŻMIGRÓD: 1. Piotr Bilakiewicz - 20. Oskar Majbroda, 2. Patryk Gołębiewski , 4. Krystian Jajko (78' 11. Sebastian Zagórski), 3. Piotr Niewieściuk - 96. Mateusz Wojtyło  (85' 7. Mateusz Olikiewicz), 69. Szymon Sołtyński  - 19. Grzegorz Mazurek (85' 5. Jakub Ałdaś), 15. Cezary Kępczyński,39. paweł Kubiak - 35. Yuriy Furta ŻÓŁTE KARTKI: Mateusz Wojtyło (54, faul), Grzegorz Dorobek (88, niesportowe zachowanie), Szymon Sołtyński (88, niesportowe zachowanie) SĘDZIA GŁÓWNY: Andrzej Urban (DZPN Jelenia Góra) SĘDZIOWIE LINIOWI: Mateusz Owoc oraz Marcin Kocuła (DZPN Jelenia Góra) WIDZÓW: ok. 250